Tübitak İş Birliği

TÜBİTAK tarafından ülkemizin öncelikli alanlarında sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi iş birliği ile yetiştirilmesine yönelik başlatılan “TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projesi” kapsamında MAGİÇE-Magnetik Teknolojiler’in “Termoelektrik Modüllerde Kullanılacak Üstün Özellikli Termoelektrik Malzemelerin ve İnce Filmlerin Geliştirilmesi” isimli projesi kabul edilmiştir. 2244 programı kapsamında yeni üstün özellikli termoelektrik ve manyetik ince filmlerin üretilmesi ve sensör ve modül uygulamalarında kullanılması gerçekleştirilecektir.


Desteklenmeye hak kazanan projelerin imza töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK ve TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan MANDAL, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ ve MAGİÇE-Magnetik Teknolojiler kurucularından Prof. Dr. H. Yalçın ELERMAN ve Oğuz BAŞER’in katılımları ile 24/01/2019 tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Binasında gerçekleştirilmiştir.

92 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Firmamız bünyesinde, Vakum Brazing işlemleri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Görselde, Demir-Bakır-Demir malzemeleri birbiri ile başarıyla kaynatılmıştır. Brazing işlemi ile farklı metaller, metal-s