Kurumsal

Şirket Hakkında

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde 2014 yılında faaliyetlerine başlayan MAGİÇE - Magnetik Teknolojiler, yüksek çözüm sunma kapasitesi ile başta savunma sanayi olmak üzere birçok alanda edindiği bilgi ve tecrübesi ile çalışmalarına devam etmektedir. 

MAGİÇE - Magnetik Teknolojiler; başta kalıcı mıknatıslar, manyetik soğutma teknolojisi ve termoelektrik teknolojisi olmak üzere geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir. Bu konularda tasarım, üretim ve danışmanlık faaliyetlerini yenilikçi ve teknolojik çözümler sunarak gerçekleştirmektedir.

Değerler

MAGİÇE - Magnetik Teknolojiler, iş birlikleri süresince ve sonrasında verdiği danışmanlık ve mühendislik hizmetleri ile tercih edilebilirliğini arttırmakta ve müşteri memnuniyeti ilkelerini her zaman öncelik olarak benimsemektedir. Ortaya koyduğu projelerde; strateji, plan, etkin yürütme ve sonlandırma çalışmaları ile sürdürülebilir başarıyı kazanmayı hedeflemektedir.

Misyon

Savunma sanayinde kritik öneme sahip malzeme ve sistemlerde dışa bağımlılığı en aza indirmek, teknolojik yetkinlik kazanmak, yenilikçi çözümler sunarak mühendislik ve teknoloji alanlarında ihtiyaçları milli ve yerli ürün haline getirerek ülkemize kazandırmak.

Vizyon

Hizmet ve ürün kalitemizi verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkelerimiz ile güçlendirerek, üretme yeteneğimizi hep bir adım ileriye taşımak. Edindiğimiz tecrübelerimizle savunma sanayine sunduğumuz mühendislik çözümlerimizle sektörde öncü firmalardan biri olmak.

Kalite Politikası

Kaliteyi artırarak, giderleri düşürmek ve karlılığın artırılmasını sağlayacak teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak,

Personeline vereceği eğitimler ile işi hatasız zamanında ve her seferinde yeni teknolojileri kullanarak çözüme kavuşturmak,

Üstlenmiş olduğumuz hizmetleri kusursuz yapmak,

Değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını zamanında ve en iyi şekilde karşılayabilmek,

Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını şirket kültürümüzün temel unsurlarından biri olarak görmek,

Sürekli gelişme ilkesini prensip alarak, yeni teknikler üreterek öncü kuruluş olmak.

Başarılar

Savunma Sanayii Başkanlığı - İş Birliği Başarısı
 

Dünyada sadece sayılı gelişmiş ülkenin sahip olduğu uydu/uzay, radar ve elektronik harp sistemleri için yürüyen dalga tip güç yükselteç sistemlerine yönelik ileri teknolojilerin geliştirileceği “Seyyah” projesi.

 

Kızılötesi dedektör takımlarında bulunan kriyojenik soğutucuların millileştirilmesi için yüksek güçlü mıknatıs teknolojisinin geliştirileceği “Mıknatıs” projesidir.

Tübitak - İş Birliği  Başarısı (2244 Sanayi Doktora Projesi)

“Termoelektrik Modüllerde Kullanılacak Üstün Özellikli Termoelektrik Malzemelerin ve İnce Filmlerin Geliştirilmesi” isimli projesi kabulu.

Aselsan - İş Birliği Başarısı

Manyetik soğutucu teknolojisinin geliştirilmesini hedefleyen ve başarıyla tamamlanan “Parametre Optimizasyonlu Lineer Manyetik Soğutucu” projesi.

“Dairesel Manyetik Soğutuculu Klima” projesi.

Aselsan - Avrupa Patenti (2015)

Aselsan ile birlikte geliştirdiğimiz “Parametre Optimizasyonlu Doğrusal Manyetik Soğutucu” prototipi Avrupa patent onayı almıştır.

Bosch/Siemens - Dünya Patenti (2012)

2009 yılında geliştirmiş olduğumuz manyetik soğutma teknolojisinde büyük önem sahip olan CoMn0,9Fe0,1Ge malzememiz ile ilgili Dünya Patentimiz WIPO WO 2012/098017A1 numarası ile yayınlamıştır.

 
Ekip
Genel Müdür

H. Yalçın Elerman | elerman@magice.com.tr 

Fizik Mühendisi
Elif Asena Ege | ege@magice.com.tr
Fizik Mühendisi

Kadir Gülkaya | gulkaya@magice.com.tr

Uzman Tasarım Mühendisi
Oğuz Başer | baser@magice.com.tr 
Fizik Mühendisi
Senem Sarıtaş | 
saritas@magice.com.tr |
Fizik Mühendisi
İlayda Özütemiz | 
ozutemiz@magice.com.tr |
 
Belgeler

ISO 45001

TS EN ISO 9001

 

Daha fazla ayrıntıya mı ihtiyacınız var? Bizimle iletişime geçin.
Bize telefon, e-posta veya sosyal medya kanallarımız aracılığıyla bize ulaşın.